Anna Lissewska - NASTOLATEK.PL

„NASTOLATEK.PL czyli przewodnik po życiu nie tylko dla nastolatków, ich rodziców i pedagogów” – artykuł KRZYWY PENIS

Krzywy penis, to - po zbyt małej wielkości - kolejny męski problem. Krążą dowcipy, że kierunek skrzywienia zależy od tego, czy masturbowało się lewą czy prawą ręką. Przypadłość ta, dość częsta (i to w każdym kierunku - nie tylko lewym czy prawym), jedynie w skrajnych przypadkach jest rzeczywistym problemem. Niektórzy mężczyźni z krzywym członkiem odczuwają ból w czasie stosunku. Ale nawet w takich wypadkach odradza się interwencję chirurgiczną, poprawę przynosi odpowiednia pozycja współżycia.

Mechaniczne przerwanie łączności tkanek nie jest obojętne dla funkcjonowania penisa. O ile jego powiększenie nie wymaga przecinania naczyń krwionośnych, to prostowanie tak, co zagraża powrotowi do pełnej sprawności seksualnej.

Skrzywienie członka, tak jak i jego rozmiar, jest głównie problemem psychicznym. Najbardziej przeszkadza młodym chłopakom, którzy nie mają zbyt wielu doświadczeń seksualnych, mają za to obniżone poczucie własnej wartości, niską samoocenę i wiele zahamowań, zwłaszcza w kontaktach z kobietami. Wstydzą się tego i w każdej intymnej sytuacji z kobietą myślą o tym, czy ona to zauważy, jak zareaguje, czy będzie się śmiała. Te obawy mogą być pierwszym krokiem do zaburzeń erekcji na tle nerwowym.

Tymczasem są tacy, którzy robią z tego swój atut (Eddie Murphy w jednym z wywiadów przyznał, że jego partnerki bardzo sobie chwalą jego krzywy penis). Z punktu widzenia odczuć seksualnych kobiety skrzywienie penisa nie ma negatywnego wpływu na jej doznania, wręcz przeciwnie czasem może ono ułatwiać stymulację miejsc erogennych w pochwie np. punktu G.

Wiele kobiet przyznaje, że „krzywy” ma wiele zalet :)